cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Jak wybrać spodnie dla niskich mężczyzn?
Lifestyle

Jak wybrać spodnie dla niskich mężczyzn?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że niski wzrost może przyczynić się do pojawienia się kompleksów u panów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że mężczyźni bardzo często szukają rozwiązań, które mogą pomóc dodać wizualnie przynajmniej kilka centymetrów. Jest to możliwe dzięki właściwie dobranej garderobie. Jakie spodnie dla niskich mężczyzn będą najlepszą opcją?

W jaki sposób można optycznie wydłużyć sylwetkę?

Godny uwagi jest fakt, że bardzo często mianem niskich mężczyzn określa się panów, którzy mierzą mniej niż 175 cm wzrostu. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zachowanie właściwych proporcji sylwetki. Świetnym rozwiązaniem może być systematyczne uczęszczanie na siłownię. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szczupli mężczyźni zawsze będą wydawać się optycznie wyżsi w porównaniu do panów z odstającym brzuchem.

Ponadto warto wiedzieć, że bardzo często niżsi mężczyźni z niekorzystną sylwetką dobierają sobie nieodpowiednie ubrania. Wydaje im się bowiem, że w ten sposób ukryją nadprogramowe kilogramy czy wzrost. Należy jednak mieć świadomość, że najlepszym rozwiązaniem będą ubrania właściwie dopasowane do sylwetki.

Jakie spodnie do pracy powinni zakładać niscy mężczyźni?

Warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednio dopasowanym fasonie bez zbędnych ozdobników czy kieszeni. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mężczyźni mogą bez żadnego problemu zaopatrzyć się w spodnie za krótkie (np. 1 cm). W ten prosty sposób będą wyglądać nie tylko na wyższych, ale również smuklejszych. Doskonałym rozwiązaniem będzie założenie prostych spodni materiałowych z wyższym stanem do marynarki czy swetra. Godny uwagi jest fakt, że jednobarwny total look może dodać danej sylwetce smukłości. Można również zaopatrzyć się w spodnie z pionowymi pasami. Wystarczy dobrać do nich eleganckie brogsy czy płaszcz przed kolano.

Spodnie na co dzień, które dodadzą wzrostu

Panowie, którzy zdecydują się na ciemne spodnie powinni jednocześnie założyć jasną górę. Warto wiedzieć, że kontrast może optycznie wydłużyć sylwetkę. Styliści rekomendują także zaopatrzenie się w białe odpowiednio dopasowane jeansy. Można je bowiem bez żadnego problemu zestawić z krótszą skórzaną kurtką np. w brązowym kolorze. Mężczyźni muszą oczywiście pamiętać, aby fryzura była właściwie przystrzyżona. Może bowiem pomóc w uzyskaniu kilku dodatkowych centymetrów. Na jesienną pogodę warto postawić na ciemne bordowe spodnie. Stylizację warto skomponować ciepłym swetrem z golfem. Godny uwagi jest fakt, że to doskonały element garderoby, który będzie w stanie wydłużyć sylwetkę mężczyzny.