cherrycraft.pl

Dom i Ogród

łóżko z pojemnikiem
Lifestyle

Jak wykorzystać łóżko z pojemnikiem? Pomysły na przechowywanie

Zarówno w małym, jak i dużym mieszkaniu czy domu, przechowywanie niektórych rzeczy może być problematyczne. Dotyczy to przede wszystkim pościeli, ręczników, a także ozdób świątecznych czy sezonowych ubrań. Nie wszystko zmieści się do szafy czy komody. Na szczęście można uzyskać sporo miejsca bez kupowania dodatkowego mebla. Wystarczy łóżko z odpowiednim pojemnikiem lub szufladami.

Jak dobrze wykorzystać łóżko z pojemnikiem?

Łóżko z pojemnikiem czy głębokimi szufladami jest bardzo praktyczne i umożliwia przechowywanie przede wszystkim sezonowych rzeczy i drobiazgów, z których na co dzień się nie korzysta.

To świetne miejsce na przechowywanie pościeli, ręczników czy piżam. Możesz włożyć je luzem albo wcześniej umieścić w worku próżniowym i dokładnie odciągnąć powietrze. W ten sposób zyskasz jeszcze więcej miejsca.

Pudełko pod łóżkiem świetnie sprawdza się także do przechowywania rzeczy, z których na co dzień się nie korzysta oraz na czasowe przechowywanie rzeczy przeznaczonych na sprzedaż.

Organizacja przestrzeni w pojemniku pod łóżkiem

Aby w łóżkowej wnęce nie tworzył się bałagan, warto odpowiednio podzielić dostępną w niej przestrzeń. Najlepiej zrobić to przy pomocy plastikowych pudełek lub kartonów. Ich wysokość powinna być ok. 10 cm mniejsza, niż wysokość wnęki — dzięki temu łóżko będzie się dobrze zamykało i nic nie zniszczy się we wnęce.

Do gotowych pojemników można włożyć ozdoby choinkowe, sezonowe ubrania, koce, pościel czy rzadko używaną elektronikę. To także świetne miejsce na tzw. pudełko wspomnień, zawierające zdjęcia, kartki okolicznościowe lub stare pamiętniki.

Takie pudełka dzielące przestrzeń możesz wykorzystać także w przypadku łóżka z głębokimi szufladami. Wówczas można sięgnąć także po materiałowe pudełka albo kupić specjalne przegródki, dzięki którym wielkość poszczególnych wnęk można dowolnie modyfikować.

Jak wybrać odpowiednie łóżko z pojemnikiem?

Na etapie wybierania łóżka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na głębokość pojemnika i sposób, w jaki można się do niego dostać. Najczęściej otwiera się je od góry (podobnie jak maskę samochodu) poprzez zintegrowany system podnoszenia. Wystarczy wówczas tylko pociągnąć pasek, który zwolni blokadę. Czasem spotyka się także przyciski zamiast pasków.

W przypadku łóżka z pojemnikiem w formie szuflad należy zwrócić uwagę, aby ich szerokość i głębokość wypełniała całą przestrzeń pod łóżkiem. Można to sprawdzić poprzez podniesienie materaca. Jeśli szuflady przylegają do siebie nawzajem i do ramy łóżka wszystkimi bokami, pozwoli to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.