cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Jasna sypialnia w bieli
Lifestyle

Jasna sypialnia w bieli – jakie meble wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się położyć na ścianach w sypialni kolor klasyczny, pasujący do każdej innej barwy. Mowa o bieli, która niektórym wydaje się wręcz oczywista i nieco nudna, innym natomiast daje szereg możliwości aranżacyjnych. Jakie meble wybrać do białej sypialni?

Biała sypialnia – szansa czy wyzwanie?

Sypialnia w bieli prezentuje się niezwykle elegancko i delikatnie. Z drugiej strony, można urządzić ją na wiele sposobów, dobierając dodatki, które będą idealnie wpisywały się w naszą koncepcję. Biel w sypialni warto potraktować w kategorii szansy, ale i swego rodzaju wyzwania. Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakie meble wybrać, aby całość zyskała spójny wygląd? Najpopularniejszym rozwiązaniem są meble w kolorach pastelowych, które pomagają stworzyć romantyczną, idylliczną wręcz atmosferę. Możemy też postawić na meble, które stworzą swego rodzaju kontrast do białych ścian- powinny być one w mocnych, zdecydowanych kolorach. Dobrze sprawdzają się też meble drewniane, stanowiące wyraz naturalizmu.

Białe meble do białej sypialni?

Ciekawym trendem jest dobieranie do białej sypialni mebli w dokładnie tym samym kolorze, a więc w bieli. Koncepcja ta wpisuje się idealnie w styl skandynawski, który wciąż cieszy się dużą popularnością. Sypialnia w bieli z dodatkiem białych mebli może jednak wydawać się nieco monotematyczna, dlatego trzeba ją będzie nieco ożywić. Doskonałym rozwiązaniem będą dodatki wykonane z drewna bądź innych, naturalnych materiałów. W pomieszczeniu można również ustawić kilka roślin, stanowiących dodatkowy, naturalny akcent. Białym elementem, który znajdziemy w niemal każdej sypialni, jest materac. Odwiedzając sklep z materacami, zadbajmy jednocześnie o odpowiednie prześcieradło oraz pościel. Łóżko stanowi centrum sypialni, dlatego ważne, aby dobrze wpisywało się ono w koncepcję całego pomieszczenia.

Jakie meble wybrać? Uniwersalne rozwiązanie zawsze na czasie

Wybór mebli do białej sypialni nie jest trudny- wystarczy tylko określić styl, w jakim chcemy zaaranżować pokój. Niemniej jednak warto postawić na uniwersalne rozwiązania, które sprawdzą się także w przypadku, gdy będziemy chcieli zmienić kolor na ścianach. Jednocześnie wybierajmy meble najwyższej jakości, które posłużą nam przez długie lata. Meble do sypialni Żywiec to doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają trwałych, wysokiej klasy rozwiązań. Pamiętajmy też, że meble, choć odgrywają znaczącą rolę w całym projekcie, należy jeszcze uzupełnić o odpowiednie dodatki, które dodadzą wnętrzu charakteru.