cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Wszystkie dostępne rodzaje kuchni na zamówienie
Nieruchomości

Wszystkie dostępne rodzaje kuchni na zamówienie

Kuchnia jest niezaprzeczalnie sercem każdego domu. Nieważne jaką ma wielkość i wyposażenie, powinna być jednak dostosowana do potrzeb i oczekiwań wszystkich domowników. Pomieszczenie kuchenne powinno być urządzone bardzo starannie, nie może w nim zabraknąć istotnych mebli i sprzętów, ale jaki będzie miało styl i wykończenie zależy już tylko i wyłącznie od nas.

Najpopularniejsze rodzaje kuchni

Meble kuchenne to jedne z najważniejszym elementów wyposażenia każdej kuchni. Szafki kuchenne i blaty które się na nich znajdują, to wyjątkowa przestrzeń do przechowywania jedzenia, akcesoriów i sprzętów, a także miejsce do przygotowywania posiłków. Jest wiele interesujących rodzajów kuchni, można jednak wymienić najpopularniejsze z nich: kuchnie klasyczne, nowoczesne, industrialne, eklektyczne, wiejskie, rustykalne.

Nowoczesna kuchnia kontra klasyczna

Kuchnia nowoczesna charakteryzuje się szafkami wykończonymi na wysoki połysk, gładkimi i eleganckimi, zwykle bez uchwytów. Jej blaty są marmurowe lub granitowe a szafki są niezwykle funkcjonalne. Wszystkie one są bardzo pojemne i praktyczne, bo dzięki zastosowaniu prowadnic można je wysuwać do przodu. To znacznie ułatwia korzystanie z nich. W nowocześnie urządzonym wnętrzu nie może też zabraknąć eleganckiego oświetlenia halogenowego lub ledowego.

Z kolei klasyczna odsłona pomieszczenia kuchennego jest bardzo ciepła i przytulna. Można ją urządzić w ciepłych, stonowanych kolorach, dobrze się w takiej kuchni sprawdzą szafki w kolorze naturalnego drewna i drewniane blaty. Klasyczne wnętrza mogą się na pierwszy rzut oka wydawać mocno zagracone ale mają one swój urok.

Wyjątkowa kuchnia industrialna

Pomieszczenie kuchenne urządzone w stylu industrialnym opiera się o metal i proste formy geometryczne. Ma ona minimalistyczne wyposażenie, szafki są skromne i proste a jednak wyjątkowo się prezentują. W takiej kuchni jest wiele przestrzeni, panują tu raczej zimne kolory ziemi, brąz, czerń, ciemna zieleń, bordo. Takie pomieszczenie przypadnie do gustu miłośnikom prostoty i minimalizmu.

Kuchnia wiejska oraz rustykalna

Kuchnia wiejska i rustykalna, są do siebie dosyć podobne. Jedyne znaczące różnice to takie, że kuchnia rustykalna jest prawie w całości wykończona w kolorze białym, zaś wiejska ma więcej kolorów, zwłaszcza ciepłych kolorów kojarzących się z przyrodą. Kuchnia rustykalna to proste, białe meble, czasem lekko postarzane i podstawowe sprzęty stylizowane na starodawne. Zaś kuchnia wiejska jest bardzo przytulna i ciepła, jest w niej wiele elementów wykonanych z drewna, wiele odcieni złota i czerwieni. Obie te kuchnie są przytulne i zapraszają do wejścia już od progu.

Każda kuchnia będzie wyjątkowa, jeśli urządzimy ją z sercem.