cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Jak wybrać obrączki na ślub?
Porady

Jak wybrać obrączki na ślub?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wszystko w tym dniu musi być idealne. Każdy element jest bardzo ważny, włączając w to kwiaty, jakie znajdą się na weselnym stole. Jednym z najważniejszych elementów są obrączki, które są znakiem miłości na całe życie? Jak wybrać obrączki, aby mieć pewność, że to jest właśnie TO?

Dobre obrączki ślubne

Pamiętajmy o tym, że obrączki ślubne nie należą do najtańszych. Dlatego w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę finanse, jakie można przeznaczyć na ten cel. Inną cenę ma złoto, a inną platyna, czy też srebro. Inną cenę będzie mieć złoto o próbie 333, a inną cenę będzie miało złoto o wyższej próbie. Na ostateczną cenę obrączek wpływa wiele czynników, jak chociażby jej rozmiar, dlatego w pierwszej kolejności ustalamy finanse, a potem zabieramy się za ich poszukiwanie. Nigdy nie przekraczajmy górnego limitu poszukiwań. Tak, pokusa będzie duża, ale nie warto popadać przez obrączki w wielkie długi finansowe.

Próba złota

Skoro już wiemy, ile możemy przeznaczyć pieniędzy na zakup obrączki, to warto teraz zorientować się, jakie dokładnie próby złota możemy wziąć pod uwagę. Pierwsza próba to ta o numerze 750. Bardzo wysoka próba złota, która ma równocześnie największą cenę, dlatego tak rzadko spotykana jest na rękach nowożeńców. Kolejna próba, to 585. Najpopularniejsza, która gwarantuje również wysoką trwałość obrączki. Jest to optymalna mieszanka złota i innych metali, która ma dość wysoką cenę. Próba złota 333 bardzo popularna, o stosunkowo niskiej cenie, aczkolwiek trwałość tych obrączek jest nieco gorsza. Jeżeli ktoś na co dzień będzie uważnie się z nią obchodził, to możliwe, że nic nie będzie się z nią działo. Do wyboru jest również próba platyny 950, 600 i 500, ale one cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością wśród narzeczonych.

Kiedy zamówić obrączki?

Nigdy nie można zamawiać obrączek na ostatnią chwilę! Obrączki powinny znajdować się w domu przynajmniej na miesiąc przed ślubem, aby mieć pewność, że ten element będzie na czas. Nie warto też obrączek kupować zbyt wcześnie, ponieważ do dnia ślubu może zadziać się dużo rzeczy. Niekoniecznie jest tu mowa o rozstaniu, ale wymiary palca mogą się mocno zmienić. W tym momencie będzie trzeba ją zmniejszyć lub nawet nieco powiększyć. Pół roku przed ślubem to taki okres, kiedy można już rozpocząć rozglądanie się za obrączkami. W związku na czas wyrobienia takiej biżuterii, dwa miesiące przed ślubem obrączki powinny zostać już zamówione.