cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Styl skandynawski
Dom

Styl skandynawski – 3 meble, które wyróżnią twoje wnętrze

Wnętrza w stylu skandynawskim to hit ostatnich lat. Trend zagościł już na dobre w wielu polskich domach. Trudno się temu dziwić, naturalne i jasne pomieszczenia to coś obok czego nie sposób przejść obojętnie. Białe, drewniane meble są podstawą w każdej ze skandynawskich odmian stylu. Królewskie aranżacje wnętrz naszych nie tak dalekich sąsiadów, czy mocno folkowe inspiracje, po nordic kochają trwałe, dobrej jakości lite drewno. Skromność dekoracji wymaga wręcz, aby wyposażenie było nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Czym więc wzbogacić skandynawski salon i sypialnię?

Komoda

Skandynawska komoda to mebel bez którego północnoeuropejski dom nigdy nie będzie w pełni funkcjonalny. A co z naszym domem w Polsce? Na przestrzeni lat powoli odeszliśmy od upychania rzeczy w znanych i mniej estetycznych, ale wielce popularnych „meblościankach”. Kto nie pamięta ściany zastawionej wielką taflą mebli na wysoki połysk? Szczęśliwie te czasy już za nami, styl vintage triumfuje u niektórych, na rzecz jasnych, niezagraconych przestrzeni. Moda się zmieniła, upodobania również. Nie zmienia się jednak fakt, że gdzieś zarówno i w sypialni i w salonie musimy schować potrzebne nam przedmioty. Rozwiązaniem tego problemu będzie pojemna, ale zarazem stylowa skandynawska komoda. Idealna z litego drewna, które posłuży nam na lata. Obecnie można zakupić mebel, który malowany jest farbą ekologiczną, co będzie dla jego użytkowników i zdrowe i zgodne z całym założeniem skandynawskiego designu. Dla sceptyków, obawiających się powrotu do przeszłości, dodać można że styl wnętrzarski naszych północnych sąsiadów jest przede wszystkim bardzo estetyczny. Stąd oprócz funkcjonalności, skandynawska komoda będzie również, a może przede wszystkim ładna. Zwykle na naturalnych, drewnianych nogach, których jasny, drewniany kolor współgrać będzie z uchwytami. Co więcej trzeba? Nic! Mebel i dekoracja jako 2w1.

Krzesła 

Charakterystycznym elementem każdego salonu, a również jadalni jest stół. Odpowiedniej wielkości i kształtu, dostosowany do wnętrza, stanowi zwykle centrum domu. Przy żadnym innym meblu nie spędzamy tyle czasu, co przy stole. Jak sprawić, aby był to czas również i komfortowy? Krzesła, odpowiednie siedziska są nierozłączne ze stołem. Krzesło dębowe to jedna z odpowiedzi na stabilny, naturalny mebel, idealnie dopasowany stylem do całego skandynawskiego wnętrza. 

Szafka nocna

Szwecki, czy norweski styl urządzania wnętrz nie ma swoich ograniczeń pod względem rodzaju pomieszczeń. W każdym miejscu sprawdzi się doskonale. Dzięki swojemu umiarowi, naturalności i jasnych kolorach będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej sypialni. Wybierając wymarzone łóżko, czy szafę, powinniśmy wziąć pod uwagę również i mniejszej wielkości sprzęty meblowe, które sprawią że sypialnia taka będzie również i wygodnym dla nas miejscem na odpoczynek. Szafka nocna skandynawska przyda się każdemu, kto lubi mieć pod ręką niewielki mebel, a o ogromnej funkcjonalności. Idealnie dopasowana do niej lampka nocna, podkreśli cały charakter wnętrza.