cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Jak unowocześnić boazerię - czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?
Dom

Jak unowocześnić boazerię – czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest bardziej zainteresowana odnowieniem boazerii, niż zerwaniem jej ze ściany. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to nie tylko i wyłącznie bardzo szybkie, ale również oszczędne rozwiązanie. Ponadto umożliwia odmianę całego wnętrza. Jak unowocześnić boazerię?

Boazeria w nowym kolorze

Warto wiedzieć, że ludzie przeważnie podejmują decyzję o malowaniu boazerii na określony kolor. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kryjąca farba do drewna sprawia, że możliwe jest uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni. Zdecydowanie najlepiej egzamin zdadzą jasne odcienie. Pomieszczenie będzie w ten sposób wyglądało na większe. Bardzo istotne znaczenie ma również rodzaj farby. Rekomendowane jest szczególne zwrócenie uwagi na konsystencję, skład czy trwałość.

Lakierowanie boazerii

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do zabezpieczenia boazerii doskonale egzamin zdadzą nowoczesne lakiery do drewna. Zalecane jest postawienie na produkt, który będzie przeznaczony do użytku wewnętrznego. Jest bowiem bezzapachowy czy szybkoschnący. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są lakiery bezbarwne, które są w stanie stworzyć na drewnie transparentną powłokę ochronną. Ponadto klienci mają możliwość zaopatrzenia się w różne rodzaje wykończenia. Omawiane lakierowanie boazerii jest czynnością zdecydowanie prostszą niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest nakładanie preparatu bardzo oszczędnie, stosunkowo cienkimi warstwami. Warto używać wąskiego wałka lub pędzla.

Olejowanie boazerii

Warto wiedzieć, że olej nie tylko wnika w strukturę deski, ale również nie zostawia żadnej widocznej powłoki na jej powierzchni. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że bardzo delikatnie podkreśli zarówno usłojenie, jak i kolor drewna. W ten prosty sposób zachowany zostanie naturalny wygląd materiału. Zagwarantuje co prawda mniej skuteczną ochronę przed różnymi uszkodzeniami od lakieru, ale nie będzie sprawiać praktycznie żadnych problemów w kwestii przyszłych renowacji. Jeżeli powierzchnia desek wyblaknie, użytkownik może powtórzyć wspomniany zabieg.

Boazeria bielona

Należy mieć świadomość, że bardzo ciekawą metodą na renowację boazerii będzie bielenie. Nie ma konieczności malowania okładziny kryjącą farbą. Można bowiem bez żadnego problemu nadać jej rozmyty, białawy kolor. Ponadto możliwe jest także uwydatnienie rysunku słojów czy sęków. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane bielenie będzie umożliwiało użytkownikowi uzyskanie efektu postarzanego drewna. Można dzięki temu doskonale podkreślić jego naturalną szlachetność oraz surowy charakter.