cherrycraft.pl

Dom i Ogród

Suknie wieczorowe dla puszystych na wesele - na co warto zwracać uwagę?
Lifestyle

Suknie wieczorowe dla puszystych na wesele – na co warto zwracać uwagę?

Każdy chce na weselu wyglądać jak najlepiej. To żadna tajemnica. Z tego powodu niezależnie od figury trzeba poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniej kreacji. Panowie mają dość łatwe zadanie, bo wybór garniturów jest nieporównywalnie mniejszy niż wybór sukienek i sukni wieczorowych. O czym powinny pamiętać puszyste panie szukając stylizacji na wyjątkową okazję? Jaką kreację wybrać, by zachwycać na weselu?

Odcięcie pod piersiami

Odcięcie pod piersiami to cecha charakterystyczna sukni w stylu emporium. Suknie wieczorowe dla puszystych na wesele bardzo często są wykonane właśnie w takim stylu. To bogate wzory o dość skomplikowanej konstrukcji. Najważniejsze jednak jest w nich to, że umożliwiają one ukrycie wystających boczków i brzucha. Dzięki nim uwaga skupia się na piersiach i ramionach. To właśnie one są najbardziej wyeksponowane. W takim wypadku warto postawić na elegancki naszyjnik lub wiszące kolczyki, które dodatkowo przyciągną spojrzenia i skupią uwagę na tej partii ciała.

Ze zwiewnych materiałów

Dobrze jest wybierać suknie z lekkich i zwiewnych materiałów np. z wielu warstw tafty. Chodzi o to, by materiał nie był optycznie ciężki, bo doda on kilogramów i obciąży sylwetkę. Materiał nie powinien też zbyt ciasno opinać sylwetki. W takim wypadku może podkreślać jej niedoskonałości. Lepiej postawić na dość luźną kreację, ale równocześnie nie powinna ona być zbyt luźna. Najważniejsze jest dopasowanie jej do konkretnej sylwetki. Chodzi o to, by podkreślać jej zalety i ukrywać ewentualne mankamenty. Dzięki temu bawiąc się na weselu, można czuć się naprawdę swobodnie. To z kolei ułatwia dobrą zabawę.

Stonowane kolory

Suknie wieczorowe dla puszystych na wesele powinny raczej być w stonowanych kolorach, które pomniejszają optycznie. Nie chodzi jednak wcale o to, że panie w większych rozmiarach powinny ubierać się na czarno. Chodzi jedynie o omijanie zbyt jasnych kolorów, które w przypadku sukienek z tafty nasuwają jedynie skojarzenie z bezą albo kremem na ciastku. Warto też wiedzieć, że wiele osób uważa za nietakt ubranie na wesele sukni w odcieniach bieli lub bardzo do niej zbliżonych np. jasny róż, błękit, jasny seledyn. Lepiej jest postawić jednak na bardziej uniwersalne kolory np. granatowy lub butelkową zieleń. Dobrze by materiał był pozbawiony skrzących się elementów. Mogą one optycznie powiększać. Lepiej jest postawić na gładki materiał, a jako ozdobę wykorzystać dobrze dopasowaną do stylizacji biżuterię. Z całą pewnością to rozwiązanie też będzie bardziej eleganckie.